slideshow 6 slideshow 9

Biskupi zrušili dišpenz od povinnej účasti na nedeľných svätých omšiach

Slovenskí biskupi sa v dňoch 16. a 17. júna 2020 zúčastnili na 96. plenárnom zasadaní Konferencie biskupov Slovenska (KBS) na Donovaloch. Na zasadnutí sa zúčastnil apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Giacomo Guido Ottonello a novovymenovaný pomocný spišský biskup Mons. Ján Kuboš.

Kňazská vysviacka vo farskom kostole

V sobotu 20.6. sa v našom farskom Kostole nanebovzatia Panny Márie uskutoční o 10.00 hod. kňazská vysviacka troch diakonov. Pozývame Vás na túto slávnosť, ako aj k modlitbe za nových kňazov pre našu diecézu.
     Kňazskú vysviacku príjmu Martin Garaj z farnosti Nová Baňa; Matej Izrael z farnosti Dobrá Niva, filiálka Podzámčok; a Martin Ščúry z farnosti Partizánske-mesto.

Svätá omša svätenia olejov

Vo štvrtok 18.6. bude v našom farskom Kostole nanebovzatia Panny Márie o 9.30 hod. celebrovať spolu s kňazmi diecézy svätú omšu otec biskup Mons. Marián Chovanec. Ide o preloženú slávnostnú svätú omšu zo Zeleného štvrtku, v ktorej otec biskup posvätí oleje a kňazi si obnovia svoje sľuby.
     Svätá omša o 12.00 hod. vo štvrtok nebude.

Slávnosť Božieho tela

Vo štvrtok na slávnosť Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi bude vo farskom Kostole nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici celebrovať svätú omšu o 16.30 hod. diecézny otec biskup Mons. Marián Chovanec, ktorý po svätej omši bude viesť eucharistickú procesiu vo vnútri kostola.
     Vzhľadom na súčasnú situáciu sa procesia k Božiemu telu nebude konať ako zvyčajne v nasledujúcu nedeľu po meste.

Opatrenia v kostoloch sa postupne zmierňujú

Od stredy 3.6. bude v kostoloch zrušená povinná vzdialenosť dva metre medzi ľuďmi, ktorú nahradí šachovnicové sedenie. Vyplýva to z uvoľňovania opatrení proti šíreniu koronavírusu. Keďže však stále nie je možná prítomnosť veriacich na bohoslužbách bez obmedzení, v platnosti zostáva dišpenz od povinnej účasti na svätej omši v nedele a prikázané sviatky.