Zachráňme špaňodolinský organ

Od nasledujúceho pondelka 12. februára 2018 vstupuje do súťaže VÚB o hlasovanie pre záchranu klenotu medzi organmi v našej diecéze – organ v Kostole premenenia Pána v Španej Doline, majstra Martina Podkonického z roku 1751.

SMS hlasovanie je bezplatné a návod ako aj link – odkaz na hlasovanie nájdete na stránke www.organspaniadolina.sk

Hlasovanie trvá pár sekúnd, ale môže pomôcť zachrániť tento vzácny organ. Hlasovanie prebieha od 12. februára 2018 do 25. februára 2018. V hre je deväť vzácnych organov. V mene celej Farnosti Uľanka a v mene „Priateľov špaňodolinského organa“ Vás prosíme nielen o modlitbu, ale aj o konkrétny skutok: hlasovať za náš špaňodolinský organ.

Farský administrátor Tomáš Kuník pozýva aj na organové koncerty venované podpore snahy o výhru v hlasovacej súťaži v Kostole premenenia Pána v Španej Doline: v sobotu 10. februára 2018 o 17.30 h. sa predstavia Priatelia špaňodolinského organa: Anna Ciganocová (soprán), Ján Bulla (organ), Martin Kelemen (organ), Matúš Kucbel (organ). V sobotu 17. februára 2018 o 17.30 hod. sa predstaví František Beer /SK/ a v sobotu 24. februára 2018 o 17.30 hod. sa predstaví David di Fiore /USA/.

Keďže spoje do Španej Doliny sú biedne, o odvoz návštevníkov koncertu, ktorí na svoj príchod využijú autobusovú linku z Autobusovej stanice v Banskej Bystrici s odchodom o 16.30 hod., bude po skončení koncertu postarané. K dispozícii bude mikrobus.

Veríme, že ak k modlitbe za toto dielo pridáme aj trošku ochoty a obety, podarí sa nám vyhrať a zachrániť tento vzácny organ majstra Martina Podkonického z roku 1751. Veľká vďaka za každú Vašu modlitbu, ochotu a pomoc. Nech Vám je za to sám Pán odmenou! Tomáš Kuník, farský administrátor v Uľanke.