Svätá omša za darcov orgánov

Na 2. adventnú nedeľu 10. 12. bude svätá omša o 16:30 špeciálne slávená za všetkých zomrelých, ktorých darovanie orgánov umožnilo iným žiť.

"Pokrok a rozšírenie transplantácií orgánov a tkanív v súčasnosti umožňuje záchranu života a prinavrátenie zdravia u mnohých chorých, ktorých zdravotný stav ešte v nedávnej minulosti medicínskymi prostriedkami nebolo možné zlepšiť. Darovanie a transplantácia orgánov a tkanív je službou životu, ktorá predstavuje vysokú mravnú hodnotu a oprávňuje medicínsku prax.

Pri vykonávaní transplantácií je vždy potrebné rešpektovať etické podmienky, ktoré sa týkajú darcu, príjemcu, darovaných a transplantovaných orgánov, procesu prípravy a vykonania transplantácie, ako aj následnej starostlivosti o transplantovaných pacientov."

(Komisia pre otázky bioetiky: STANOVISKO K PROBLÉMU TRANSPLANTÁCIÍ)