Putovanie relikvií svätého Vincenta de Paul

Tím členov vetiev vincentskej rodiny pod záštitou Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul a Spoločnosti dcér kresťanskej lásky pripravili putovanie relikvií (telesných pozostatkov) sv. Vincenta de Paul po území Slovenskej a Českej republiky. V čase od 26. septembra do 15. decembra 2019 putuje po rôznych miestach Slovenskej a Českej republiky relikviár životnej veľkosti (80x60x200cm) s pozostatkami sv. Vincenta de Paul.
     Cieľom tohto putovania je oboznámiť verejnosť so životom a dielom tohto veľkého francúzskeho svätca sedemnásteho storočia, ako aj priniesť jeho orodovanie a milosti vyprosené jeho prostredníctvom k ľuďom, ktorí to najviac potrebujú a ktorí o ne prosia. Zúčastnení si môžu na rôznych miestach uctiť pozostatky sv. Vincenta, dozvedieť sa viac o živote svätých inšpirovaných jeho charizmou a vzorom, ako aj o dielach, ktoré boli založené v duchu vincentskej charizmy.
     Súčasťou programu putovania relikví je oboznámenie sa verejnosti so sv. Vincentom a jeho charizmou skrze rôzne médiá. Pripravené sú rozhovory s predstavenými a členmi jednotlivých vetiev vincentskej rodiny o Vincentovi, vincentských svätých ako aj samotných vetvách; dokumenty o charizme, ktorá je taká aktuálna a potrebná pre dnešný svet; ako aj zamyslenia v duchu tejto charizmy do každodenného života.
     Od nedele 17. novembra do utorka 19. novembra budú relikvie sv. Vincenta de Paul aj v Banskej Bystrici. Privítanie relikvií sa uskutoční v nedeľu 17.11. o 15.00 hod. v Kostole sv. Alžbety na Dolnej ulici.

Duchovný program počas prítomnosti relikvií v Banskej Bystrici (jpg.)