Pôstne podujatie „Podeľme sa!“

Katolícke hnutie žien Slovenska organizuje v pôstnom období po 14. raz celoslovenskú akciu „Podeľme sa!“, ktorá má dlhoročné odobrenie a požehnanie všetkých slovenských biskupov. Podstatou podujatia od 26. februára do 5. apríla je „delím sa, nedávam almužnu, ale to, čo si odopriem“.

Katolícke hnutie žien Slovenska vyzýva k tomu, aby sme jeden deň v pôstnom období obetovali ako osobný pôst za núdznych. Peniaze, ktoré takto ušetríme – finančnú hodnotu stravy jedného dňa – im venujeme. Takto sa môžu zapojiť všetci bez rozdielu, vo farnostiach či v spoločenstvách. Najčastejšia forma je pripraviť pôstnu polievku a účastníci podujatia za ňu „zaplatia“ ako za sviatočný obed. To isté môžu urobiť rodiny, aj doma, keď navaria skromný obed.

Bližšie informácie na stránke www.khzs.sk

plagát (pdf.)