Oslavy patróna v Jakube pri Banskej Bystrici

Pri príležitosti 500. výročia gotickej prestavby starobylého Kostola sv. Jakuba sa v Jakube pri Banskej Bystrici uskutoční v dňoch 24. – 25. júla duchovno-kultúrny program spojený s menšou púťou od Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici v nedeľu ráno do akoby Banskobystrickej Compostely v Jakube.

Svätojakubské hody v Jakube (Farnosť sv. Antona Paduánskeho v Uľanke) vyvrcholia slávnostnou svätou omšou o 11.00 hod. v Kostole sv. Jakuba, ktorú bude celebrovať nový správca farnosti vdp. Tomáš Kuník. Po svätej omši je pre zúčastnených pripravené pohostenie a o 13.00 hod. zaznie v kostole slávnostný organový koncert v podaní Matúša Kucbela. Na hoboji a anglickom rohu sa predstaví Tibor Vajda.

Oslavy budú pokračovať aj v pondelok, v deň sviatku sv. Jakuba, kedy o 17.45 hod. bude slávnostnú svätú omšu celebrovať vdp. Daniel Bédi, niekdajší správca farnosti v Uľanke a teda aj Kostola sv. Jakuba, v súčasnosti farár v Podlaviciach. Po svätej omši bude vdp. Bédi viesť moderovanú prehliadku kostola, pri ktorej predstaví zaujímavosti tejto vzácnej sakrálnej stavby.

Kostol sv. Jakuba v Jakube pri Banskej Bystrici v tomto roku oslavuje 500 rokov od svojho obnovenia a prestavby v roku 1516 a presne o dva roky si tento chrám pripomenie aj 700 rokov od výstavby a posviacky v roku 1318.

Bližšie informácie na stránke: nasabystrica.sme.sk