Odpustová slávnosť vo Farskom kostole 8.12.

Farnosť Banská Bystrica – mesto, pozýva veriacich v pondelok 8.12. na poslednú odpustovú púť v rámci Roka Sedembolestnej Panny Márie do Farského kostola v Banskej Bystrici.
Program vo Farskom kostole:
16.00  – Ruženec k Sedembolestnej Panne Márii
16.30  – Slávnostná sv. omša  (celebruje doc. ThDr. Anton Adam, lazarista; spieva zbor Božského Srdca zo Zvolena.Sekiera)
Farský kostol Nanebovzatia Panny Márie bol vybraný diecéznym biskupom v rámci Roku Sedembolestnej ako privilegovaný, pre získanie odpustkov v určitých dňoch.

Odpustky
Môžeme ich získať za obvyklých podmienok: sviatostná spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca.Veriaci v Krista, ktorí sa opravdivo kajajú, ich môžu získať raz denne a môžu ich tiež na spôsob príhovoru privlastniť dušiam, ktoré sa ešte zdržiavajú v očistci.
Nábožní veriaci v Krista, ktorým v tom bráni staroba alebo ťažká choroba, môžu získať úplné odpustky vtedy, ak sa rozhodnú odporovať každému hriechu a vzbudia si úmysel splniť tri zvyčajné podmienky hneď, ako to bude možné. Ak sa doma pred nejakým vyobrazením Bolestnej Matky v duchu pripoja k jubilejnému sláveniu alebo púti a obetujú svoje modlitby a bolesti skrze Máriu Milosrdnému Bohu.