Modlitba "Hľadanie prístrešia pre sv. Rodinu"

Je pekným zvykom 9 dní pred Vianocami modliť sa deviatnik - spoločnú modlitbu rodín, tzv. „Hľadanie prístrešia pre sv. Rodinu.“ Dve, tri rodiny sa zídu vždy u inej rodiny a vykonajú spoločnú modlitbu. Je na to vypracovaná určitá schéma, dostať brožúrku v predajni SSV. Môžete sa modliť podľa danej schémy z brožúrky, alebo  radostný ruženec, prípadne jeho časť. Skúste to. Začiatok týchto modlitieb je 15. decembra. Kto chcete začať modlitbu s nami, príďte v pondelok 15.12. o 18.00 hod. do fary.

Modlitba:
Matka Božia, Mária, povzbudení tvojou láskavosťou konáme túto pobožnosť s túžbou vyprosiť si tvoju lásku a ochranu.

Pripomíname si tvoje útrapy, keď svätý Jozef v Betleheme nenašiel pre teba prístrešie. Kam ťa až vyhnala ľudská nežičlivosť, keď si bola živým chrámom vteleného Božieho Syna? Keby sme vtedy mali to šťastie ubytovať ťa v našom príbytku! Keďže ti už osobne nemôžeme dať prístrešie, príď aspoň duchovne s týmto obrazom s požehnaním tvojho Syna do nášho príbytku. Po tieto dni, keď máme u seba tvoj obraz, budeme sa usilovať slúžiť ti a častejšie sa v duchu klaňať Ježišovi. Kiežby sme ti mohli slúžiť s takou láskou a úctou, s akou ti slúžil svätý Jozef.
Odteraz chceme prejavovať svoju lásku k tvojmu Synovi vo všetkých ľuďoch, osobitne v ľuďoch trpiacich núdzu. Chceme plniť Božiu vôľu tým, že budeme trpezlivo znášať všetky utrpenia s odovzdanosťou do Božej vôle a z lásky odpúšťať všetkým.
Matka naša, pre Najsvätejšie Srdce Ježišovo, ktoré spočívalo pod tvojím srdcom, neodopri nám to, o čo ťa teraz prosíme s dôverou. Vypros nám čisté, ponížené, teba milujúce srdce, aby sme lepšie poznali seba, milovali blížneho, nenávideli hriech a s odvahou premáhali svoje zlé náklonnosti. Vypros nám milosť vytrvať v dobrom až do konca.
Keď nám príde hodina smrti, neopusť nás vtedy, ale si spomeň na to, ako sme sa tu zhromaždení utiekali k tebe. Milostivo ponáhľaj sa nám na pomoc a priveď nás do večných príbytkov, aby sme s tebou a so všetkými anjelmi a svätými mohli chváliť a zvelebovať požehnaný plod tvojho života po všetky veky vekov. Amen.