Milión detí sa modlí ruženec

Slovensko sa dňa 18. októbra 2017 opäť pripojí k takmer 70 krajinám, kde sa deti zjednotia v modlitbe ruženca za pokoj a jednotu vo svete. ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi (u nás známa ako Kirche in Not) už pozvalo k účasti na tejto medzinárodnej iniciatíve mnohé školy, detské a mládežnícke organizácie, rehoľné a farské spoločenstvá. Podporu spoločnej modlitbe detí za pokoj a jednotu vo svete vyjadrilo viacero slovenských biskupov a ďalších predstaviteľov Cirkvi, ako aj riaditelia škôl a katechéti.

Cieľom iniciatívy je povzbudiť deti k tomu, aby svojimi vlastnými dostupnými prostriedkami – predovšetkým modlitbou – bojovali za pokoj ľudského srdca a mier vo svojich mestách a krajinách. Ako povedal páter Pio: „Keď sa bude milión detí modliť ruženec, svet sa zmení.“

Na webovej stránke www.miliondeti.sk nájdete potrebné informácie, napríklad návod pre deti ako sa modliť ruženec, príbeh z Fatimy, zaujímavé videá, fotogalériu kresieb detí žijúcich v krajinách, kde prebieha ozbrojený konflikt, a množstvo didaktických materiálov pre katechétov, pedagógov, animátorov a ďalších záujemcov – niektoré z nich vo viacerých jazykových mutáciách.

Plánované sprievodné akcie:
16.10.2017 o 17.30 hod. – TV LUX, relácia Doma je doma
18.10.2017 o 09.00 hod. – Modlitba posvätného ruženca – priamy prenos TV LUX

V stredu 18.10. sa žiaci Základnej cirkevnej školy zapoja do modlitbového spojenia s deťmi celého sveta a budú sa modliť vo farskom Kostole nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici o 9.00 hod. ruženec za jednotu a pokoj vo svete. Môžete sa spojiť s nimi v kostole, alebo doma. Ide o iniciatívu Svätého Otca Františka.