2. veľkonočná nedeľa - Nedeľa Božieho milosrdenstva:

Letecká púť k Lurdskej Panne Márii

Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, láske k Bohu a k svojim blížnym. V Lurdoch sa 11. februára 1858 zjavila v jaskyni Massbielle „Krásna Pani“ školáčke Bernadette Soubirousovej. Od tých čias putuje ročne tisíce veriacich za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, prosbami, s pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha.

Sprevádzajú:
     o. Marián Mlynárik, o. Peter Staroštík, o. Pavol Štefanka, o. Peter Lupták

Termín: 03.04. – 05.04.2018
     Cena: 490,- € (vrátane letiskových poplatkov)

V cene je zahrnuté: letenka Sliač – Lurdy – Sliač, transfer autobusom z letiska do hotela a späť, 2x hotelové ***ubytovanie s raňajkami v bezprostrednej blízkosti Sanktuária, 2x večera, 1x obec, sprievodca, duchovný doprovod, servisné poplatky, komplexné cestovné poistenie.

Tí, ktorí sa rozhodnú pricestovať vlakom do Zvolena od Bratislavy, alebo od Košíc, bude zabezpečený transfer zo železničnej stanice na letisko Sliač a späť. Cena jednosmerného lístka je 5,- €, obojsmerný 8,- €. Parkovanie na letisku Sliač je za 3,- € na deň. Príplatok za jednolôžkovú izbu je 70,- €.

Program púte:

1. deň: v skorých ranných hodinách odlet zo Sliača, prílet do Lúrd. Tu sa v roku 1858 v jaskyni zjavovala Panna Mária chorľavému dievčatku – Bernadette Soubirousovej. Zjavenia boli oficiálne uznané cirkvou v roku 1862. Postupne na miesto zjavení začali prichádzať mnohí ľudia a bolo zaznamenaných veľa zázračných uzdravení. Ubytovanie podľa možnosti. Spoločný náboženský program, o 13.00 hod. slovenská svätá omša v Bazilike nepoškvrneného počatia a následne o 14.00 hod. premietanie filmu o živote sv. Bernadetty, ktorá sa narodila v Lurdoch v roku 1844. O 15.00 hod. medzinárodná modlitba ruženca v Kaplnke zjavení a následne prehliadka areálu. O 17.00 eucharistická procesia. O 19.00 večera, o 21.00 hod. medzinárodná modlitba ruženca a sviečkový sprievod.

2. deň: po raňajkách pokračovanie v náboženskom programe v Lurdoch. Medzinárodná sv. omša v podzemnej Bazilike Pia X. o 09.30 hod. O 12.00 hod. slovenská krížová cesta. Popoludní individuálna možnosť bazénov s lurdskou vodou, osobné modlitby. O 17.00 eucharistická procesia. O 19.00 večera, o 21.00 hod. medzinárodná modlitba ruženca a sviečkový sprievod.

3. deň: slovenská svätá omša pri Jaskyni Zjavenia, raňajky. Check out /Uvoľnenie izieb/, o 9.00 h. pešia prehliadka po stopách sv. Bernadetty a návšteva miest, ktoré sú spojené so životom sv. Bernadetty v mestečku Lurdy – rodný dom a farský kostol, v ktorom bola pokrstená. Obed o 13.00 hod., voľný program, možnosť návštevy hradu vypínajúceho sa nad Lurdami. Pristavenie autobusu k hotelu, odchod na letisko a následne odlet na Slovensko.

Prihlásiť sa môžete cez cestovnú kanceláriu AwerTravel: tel.: +421 34 651 3896; alebo e-mail: awertravel@awertravel.sk. Bližšie informácie, ako aj registračný formulár nájdete na: www.awertravel.sk