Kvetný víkend 2018

Kvetný víkend je stretnutím mládeže Banskobystrickej diecézy s otcom biskupom. Zúčastňujú sa ho mladí aj z iných diecéz Slovenska. Koná sa každoročne počas víkendu, na ktorý pripadá slávenie Kvetnej nedele v srdci diecézy – Banskej Bystrici. Zaujímavosťou je, že je to jediné víkendové stretnutie mladých počas Kvetnej nedele na Slovensku. Programová štruktúra je inšpirovaná Svetovými dňami mládeže.

Pozostáva zo svätých omší, modlitieb, katechéz, workshopov na rôzne témy, skupiniek i umeleckých predstavení. Cieľom je sprostredkovať mladému človeku stretnutie so živým Bohom skrze spoločenstvo mladých i tých, ktorí sa mládeži venujú. Organizačne Kvetný víkend zabezpečujú kňaz a tímaci z Diecézneho centra mládeže v Španej Doline, v spolupráci so zástupcami mladých za dekanáty. Program tvoria a pripravujú samotní mladí, ktorí sú pozvaní do tejto služby. Je to počtom najväčšie podujatie, ktoré Diecézne centrum mládeže Maják organizuje.

Tohtoročné stretnutie mládeže – Kvetný víkend 2018 sa uskutoční v termíne 23. – 25. marec 2018. Bude sa konať na Strednej priemyselnej škole Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici, kde je zabezpečené ubytovanie a program. Sväté omše v piatok a v nedeľu sa uskutočnia vo farskom Kostole nanebovzatia Panny Márie.

Od 18. januára do 15. marca prebieha prvá fáza prihlasovania. Príspevok na Kvetný víkend činí pre študentov 16,- € a pre pracujúcich 20,- €. V druhej fáze prihlasovania na mieste 23. marca bude príspevok vo výške 25,- € pre študentov a 30,- € pre pracujúcich. Bližšie informácie o priebehu celého Kvetného víkendu a prihlasovací formulár nájdete na stránke: www.dcmmajak.sk