Kňaz Emil Šútor poďakoval za 80 rokov života

V pondelok 19. marca 2018 na slávnosť sv. Jozefa, ženícha Panny Márie, poďakoval Pánu Bohu za 80 rokov života vdp. Emil Šútor, kňaz Bratislavskej arcidiecézy, žijúci na dôchodku v Banskej Bystrici.

Svätú omšu o 12.00 hod. celebroval vdp. Šútor spolu s ďalšími deviatimi kňazmi v Kostole nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici. Jubilantovi, ako aj prítomným veriacim sa v homílii prihovoril vdp. Jaroslav Pecha, dekan a farár v Banskej Bystrici-meste.

Emil Šútor sa narodil 23. marca 1938 v obci Hostie. Kňazskú vysviacku prijal 1. júla 1962. Ako kaplán pôsobil v Piešťanoch, Trnave, Bratislave-Novom Meste, Palárikove a vo Veľkej Lehote, kde sa v roku 1971 stal správcom farnosti. V roku 1974 mu bol totalitným režimom odobratý štátny súhlas a tak bol na istý čas mimo pastorácie. V roku 1975 sa stal správcom farnosti v Rykynčiciach, od roku 1983 spravoval farnosť v Hrušove a od roku 1990 bol až do odchodu na dôchodok v roku 2007, farárom a neskôr aj dekanom vo Svätom Antone.