Čiastočné odpustky vo Farskom kostole

Diecézny biskup Mons. Marián Chovanec z príležitosti Roka zasväteného života udelil nášmu Farskému kostolu v roku 2015 možnosť každý deň získať čiastočné odpustky. Katolícka cirkev vzdáva Pánovi skutočne prítomnému v Najsvätejšej oltárnej sviatosti kult adorácie. A to nielen počas slávenia svätej omše, ale aj mimo nej tak, že s najväčšou starostlivosťou uchováva konsekrované hostie a vystavuje ich, aby ich veriaci slávnostne uctievali. Kvôli prehĺbeniu duchovného života a na posvätenie všetkých veriacich, v zmysle kánonu 995 CIC a predpisu 7 Enchiridionu odpustkov, od 1. januára 2015 udeľuje Mons. Marián Chovanec, Banskobystrický diecézny biskup, čiastočné odpustky každý deň v roku, každému veriacemu, za zvyčajných podmienok:
svätá spoveď, sväté prijímanie a modlitba na úmysel Svätého Otca – Otčenáš, Zdravas a Sláva Otcu, keď sa vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici pomodlí nasledovný úkon poklony: „Klaniam sa Ti, Kriste, ako Bohu svojmu, hoc ja Ti nevládzem dať úctu dôstojnú, preto vrúcne vzývam vás, anjelské zbory, nech sa spolu s vami, môj duch jemu korí.“
Podmienky pre získanie odpustkov i text úkonu poklony sú zverejnené pri vstupe do Farského kostola.