2. veľkonočná nedeľa - Nedeľa Božieho milosrdenstva:

Akcia Animátor Banská Bystrica

V dňoch 27. – 29. septembra 2019 príde do Banskej Bystrice vyše 700 mladých z celého Slovenska. Po desiatich rokoch sa znovu stretnú saleziánski animátori na podujatí s názvom Akcia animátor Banská Bystrica (AABB). „Objav svety, kde sú svätí!“ – tak znie motto tohtoročného stretnutia. Vyzýva mladých animátorov, aby vystúpili zo svojej komfortnej zóny, prekročili prah svojho miestneho strediska a prišli spoznať a zažiť spoločenstvo, ktoré sa pre nich v Banskej Bystrici chystá. Od piatka večera, kedy sa všetci stretnú na banskobystrickom námestí, až po nedeľný obed bude Banská Bystrica hostiť mladých saleziánskych animátorov. Tí sa počas roka venujú vo svojich strediskách deťom a iným mladým ako dobrovoľníci vo svojom voľnom čase.
     Pre animátorov je nachystaný bohatý program v podobe rôznych workshopov, prednášok, diskusií, športových, zábavných a duchovných ponúk. Z nich si samotní animátori vyberú, čo chcú navštíviť a zažiť. V sobotu večer čaká na všetkých slávnostný galaprogram, na ktorom sa chcú organizátori poďakovať animátorom za ich celoročnú dobrovoľnícku prácu v ich strediskách. Otváraciu svätú omšu celoslovenského stretnutia animátorov zo všetkých saleziánskych stredísk bude v piatok 27. septembra celebrovať svätú omšu vo farskom Kostole nanebovzatia Panny Márie o 19.30 hod. diecézny otec biskup Mons. Marián Chovanec.