14.9. - Povýšenie sv. Kríža

V nedeľu 14.9. je sviatok Povýšenia sv. Kríža. V našej farnosti je to slávnosť, pretože máme kostol zasvätený ku cti sv. Kríža. Všetky sv. omše  o 7.00, 8.30, 9.45, 11.00 a 16.30 hod. budú v tento deň v Kostole sv. Kríža. V tento deň je v rámci diecézneho poriadku poklona Sviatosti Oltárnej, ktorá bude trvať od 14.00 hod do večernej sv. omše. O 16.00 sa pomodlíme bolestný ruženec. Slávnostnú sv. omšu o 16.30 hod. bude slúžiť generálny vikár dp.Branislav Koppal.
Môžeme získať úplné odpustky. Podmienkou je nábožná návšteva kostola spojená s modlitbou Otče náš a Verím v Boha. Okrem toho treba byť v stave posväcujúcej milosti, v ten deň pristúpiť k sv. prijímaniu a pomodliť sa na úmysel Sv. Otca.