Obmedzenia od 15. 10 2020 do odvolania

Obmedzenia COVID-19: od 15. 10. do odvolania

Bratislava 14. októbra (TK KBS) Úrad verejného zdravotníctva vydal v stredu 14. októbra večer konečnú verziu opatrení, ktoré budú záväzné od štvrtka 15. októbra 2020. Z dokumentu vyplýva, že hromadné podujatia napokon nebudú zakázané úplne: bude možné ich konať so zásadným obmedzením, teda maximálne do 6 osôb.

Keďže, je  toto obmedzenie v našej farnosti veľmi ťažko realizovateľné, rozhodli sme sa sláviť sväté omše bez účasti veriacich v  kaplnke farskej budovy.  Úmysly prijaté na jednotlivé dni odslúžime v dohodnutých termínoch.  V nedeľu budeme sláviť svätú omšu v našom farskom kostole a obetujeme ju za veriacich farnosti.

Predsieň kostola k osobnej adorácii a modlitbe bude otvorená každý deň od 9:00 do  17:00. Okrem toho, každý deň od pondelka do nedele bude otvorený kostol od 16:00 do 17:00. V kostole bude v danom čase prítomný kňaz, aby mohol poslúžiť pri podaní Eucharistie. Veriaci môžu požiadať aj o sviatosť zmierenia.  Prosíme o zachovanie o všetkých hygienických predpisov a dodržanie maximálneho počtu do 6 osôb.  Svätú spoveď  alebo duchovný rozhovor si tiež môžete dohodnúť s kňazom osobne.

Farská kancelária bude otvorená podľa zaužívaného poriadku. Krsty, sobáše a pohreby sa v našom kostole môžu sláviť, pričom počet prítomných môže byť maximálne 50 osôb.  Slávenie daných obradov je možné pri dodržaní všetkých hygienických nariadení.

Odporúčame  spoločnú modlitbu ruženca v rodinách a sledovanie bohoslužieb prostredníctvom katolíckych médií.  Tv Lux sväté omše vysiela v dňoch:

PONDELOK - SOBOTA 7:00 a 18:30                              NEDEĽA 10:00 a 18:30.

Rádio Lumen sväté omše vysiela:

PONDELOK – NEDEĽA  8:30 a 18:00.